drevo-hlinikove-okna

DREVO HLINÍKOVÉ OKNÁ

Prirodzené, príjemné a stabilné

 

Stáročia boli okná vyrábané výlučne z dreva – každé okno jedinečný remeselnícky kúsok, vyrobený presne na mieru a funkciu. Aj keď drevo/hliníkové okná firmy Internorm sú dnes väčšinou produkované mechanizovaným spôsobom, remeselná zručnosť stále rezonuje a navyšuje hodnotu okna. Tak podlieha spracované drevo v spoločnosti Internorm prísnym kritériám. Už pri rezaní dreva na píle sa používajú iba tie najlepšie a najkrajšie kúsky kmeňa, aby sa dosiahla rovnomerná štruktúra a charakteristika dreva. Všetko s cieľom, získať individuálne drevo-hliníkové okno najvyššej kvality.

 

Avšak nielen kvôli svojej prirodzenosti a útulnosti sa drevo ponúka ako vhodný materiál. Vlastnosti, ako zlá tepelná vodivosť ako aj vysoká pevnosť a stabilita, spĺňajú aj vysoké stavebno-fyzikálne požiadavky okna. Spojenie hliníka, termopeny a dreva pri drevohliníkových oknách má zvonku hliníkový kryt odolný voči poveternostným vplyvom a zvnútra príjemný drevený povrch. To vykazuje perfektné izolačné vlastnosti pri minimálnej stavebnej hĺbke ako aj veľa možností farebného stvárnenia. Internorm drevohliníkove okna je možné perfektne kombinovať s plast-hliníkovými oknami vo všetkých štyroch dizajnových štýloch.

Drevo hliníkové okná

 

Drevené okná sú vďaka prírodnému materiálu a útulnosti neporaziteľné. Vďaka hliníkovému krytu z vonkajšej strany je drevo chránené pred vplyvmi počasia. Špeciálna pena, ktorá sa nachádza medzi drevom a hliníkom, zabezpečuje dodatočne perfektnú tepelnú izoláciu a vynikajúce U-hodnoty.

 

Okrem klasický druhov dreva ako smrek a smrekovec ponúkame Vám ešte dub, jaseň a orech. Tieto sú možné v rôznych farbách. Tým je možné Vaše okno perfektne prispôsobiť Vášmu interiéru, Vašej podlahe ako aj interiérovým dverám.

VYHOTOVENIE

VNÚTORNÝ POHĽAD

Vychutnajte si teplo, útulnosť a prirodzenosť dreva. Okerm smreku a smrekovca Vám ponúkame aj dreviny ako dub, jaseň a orech. Vybrať si môžete z rôznych farebných vyhotovení. 

vnutorne-vyhotovenie
vonkajsie-vyhotovenie

VONKAJŠÍ POHĽAD

Natieranie okien už patrí minulosti, pretože hliníkový predsadený kryt chráni drevo pred vplyvom počasia. Široký sortiment farieb ponúka množstvo stvárnení.